Šumavský Everest zvítězil v prestižní soutěži DestinaCZe 2015

Šumavský Everest, za kterým stojí město Horní Planá, zvítězil v prestižní soutěži DestinaCZe 2015 !

Významné ocenění převzali ve čtvrtek 12. listopadu v Plzni zástupci Kulturního a informačního centra města Horní Planá.

Projekt Šumavský Everest, který je v posledních letech významným cílem turistů na Hornoplánsku, zvítězil v kategorii Zážitek na 1000 % pro celou rodinu: Cena Kudy z nudy soutěže DestinaCZe 2015!

„Ocenění si velmi vážíme, je to pro nás skvělá zpětná vazba, která nám potvrdila, že projekt Šumavský Everest byl výborný nápad. Musím zdůraznit, že jeho duchovním otcem je náš občan Martin Pešek,“ řekl Jiří Hůlka, starosta Horní Plané. Soutěž DestinaCZe 2015 vyhlásila agentura CzechTourism. V kategorii Zážitek na 1000 % pro celou rodinu: Cena Kudy z nudy se dále nacházelo například největší přírodní dětské hřiště v České republice – Šťastná země v Radvánovicích u Turnova či Safari ZOO v Olomouci.

Cílem Šumavského Everestu je podpora pěší turistiky na Hornoplánsku. Projekt měl hned od začátku výbornou odezvu.

A o co jde? Turisté musí zdolat osm vrcholů, jejichž nadmořská výška dává dohromady výšku Mount Everestu, tedy 8848 m.n.m. Horalové, kteří Šumavský Everest pokoří, dostanou od města Horní Planá oficiální certifikát. Letošní novinkou jsou QR kódy, které turisté naleznou na všech vrcholech Šumavského Everestu. Pomocí nich si každý zájemce může načíst do mobilu místopis daného kopce.

Share This